Zálohovanie dát

Aj vy patríte do skupiny, ktorá nezálohuje dáta ? Vaše súbory sa nachádzajú na jednom úložnom mieste? Boli by ste neradi, keby sa Vám stratia osobné fotky, videá, písomnosti, Diplomová práca, účtovníctvo a pod. Časté príčiny problémov disku sú napríklad: zlý chod pevných diskov (viditeľné spomalenie), zamrznutie operačného systému až zaseknutie, pevný disk sa z ničoho nič naformátuje a dáta sa stratia. Najhorším scenárom poškodenia HDD je jeho mechanické poškodenie.
Zaujali sme Vás?
Zobraziť kontaktné údaje

Prečo zálohovať dáta ?Pri poškodených pevných diskoch je zložitejšie vaše dáta opäť obnovovať. Vo väčšine prípadov sú obnovy dát úspešné, ale len v prípadoch keď nie sú disky mechanicky poškodené. Pri mechanických poškodeniach sa obnovením dát zaoberajú špecializované laboratória. Tieto obnovy sú pomerne finančne náročné.

Zabezpečujeme rôzne varianty zálohovania:

  • dočasné zálohovanie dát - zväčša pred preinštalovaním operačného systému. Dáta jednoducho skopírujeme na naše úložné zariadenie a po dokončení inštalácie sú dáta presunuté späť na Váš pevný disk.
  • jednorázové zálohovanie dát - dáta Vám zálohujeme na ľubovolné médium (CD, DVD, Blu-ray, USB kľúč, iné zariadenie)
  • automatické zálohovanie dát - zálohovanie zabezpečí softvér, ktorý Vám nainštalujeme na Váš počítač a nastavíme podľa vašich požiadaviek. V tomto prípade je možné použiť cenovo výhodnejšie zálohovanie, napríklad na optické médium (CD, DVD, ...) Vhodné na použitie v domácnosti a v malých firmách.
  • automatické zálohovanie dát serverov - zálohovanie obrovského množstva dát, prebieha automatizovane na externé zariadenia. Finančne náročnejšie riešenia, vhodné pre firmy.

Službu využili